Снощи тимът на Челси успя да достигне до зрелищен обрат в мач за Купата на лигата срещу шампиона на Англия – Лестър. „Сините” вече губеха с 0:2 в резултата до 34-ата минута, но точно преди края на редовното време Гари Кейхил реализира за 2:1. През втората половина на срещата Аспиликуета изравни за 2:2 и прати мача в продължения. Само 2 минути бяха изтекли от добавеното време и Сеск Фабрегас се разписа за 3:2, а в 94-ата минута оформи крайното 4:2.

Многобройни спекулации имаше около бъдещето на Фагрегас в Челси след пристигането на новия мениджър на лондончани – Антонио Конте, а медиите „разпъваха на кръст” полузащитника за колебливото му представяне.

„Много съм щастлив, че започнах мача като титуляр и успях да помогна на отбора да достигне до тази победа. Надявам се, че това най-накрая ще затвори устата на журналистите, които не спират да пишат глупости по мой адрес...”, категоричен бе Сеск пред „Sky Sports”.