Хъл Сити и Евертън не успяха да се победят в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. "Тигрите" и "карамелите" направиха 2:2 на "Кей Си Стейдиъм". Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но гостите от Ливърпул не се предадоха и изравниха.

Така Хъл се изкачи с едно място и вече не е на последната позиция, а на 19-ата с актив от 13 пункта. Евертън пък е 7-ми с 27 точки.

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

Мачът започна равностойно. Домакините успяха да открият резултата в 7-ата минута, когато Къртис Дейвис центрира отлично от корнер, а Майкъл Даусън засече брилянтно за 1:0.

След като "карамелите" получиха попадение, опитаха сериозен натиск. До края на полувремето обаче тимът от Ливърпул не създаде кой знае какви голови възможности.

НА ЖИВО: Хъл Сити - Евертън

"Тигрите" пробват да се отлепят от дъното

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част, Евертън все пак изравни, но чрез автогол. Миралас центрира от корнер, а Маршал опита да изчисти, но нелепо вкара топката в собствената си врата за 1:1.

През второто полувреме, играта бе равностойна. Домакините отново излизяхо напред в резултата след като Робърт Снодграс отклони топката с глава след изпълнение на корнер.

Шест минути преди края на редовното време, "карамелите" изравниха. Лейтън Бейнс центрира в наказателното поле, където Рос Баркли засече с глава, вкарвайки за 2:2.