Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+4′

Край на мача!

90+3′

Играчите на Барселона искат дузпа за игра с ръка на Маркиньос, която обаче беше прилепена!

86′

Дракслер напуска, на негово място влиза Пасторе.

83′

Барселона пропуска да отбележи, след като Умтити засече с глава удар в гредата.

79′

Добра възможност за Барселона! Алба свали към връхлитащия по диагонал отляво Неймар, който стреля в движение, но топката мина далеч от целта.

74′

Жълт картон за Рафиня.

73′

Ракитич влиза на мястото на Иниеста.

71′

ГОООООЛЛЛЛЛ ЗА ПСЖ! 4:0 за парижани, след като Кавани също пронизва Тер Щеген, разгромът вече е пълен!

69′

Принудителна смяна в състава на домакините - Нкунку влиза на мястото на Верати.

62′

Жълт картон за Бускетс.

61′

Героят за парижани - Анхел Ди Мария напуска, на негово място влиза Моура.

58′

Рафиня влиза на мястото на Гомеш.

55′

ГОООООЛЛЛЛ ЗА ПСЖ! Ди Мария бележи втори гол след много техничен удар с вътрешен фалц от дъгата пред наказателното поле - 3:0!

49′

Добро центриране от левия фланг на Матуиди намери Кавани, който с глава стреля над вратата.

47′

Рабио навлезе отляво в наказателното поле, а центрирането му мина на сантиметри от дясната греда пред погледа на футболист на парижани.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

40′

ГООООЛЛЛЛЛ ЗА ПСЖ! Резултатът вече е 2:0 за парижани, след като Дракслер със силен удар по диагонал отдясно в наказателното поле матира Тер Щеген!

37′

Малко след гола гостите от Барселона успяха да се посъвземат, но въпреки това засега не успяват да затруднят кой знае колко Трап, с изключение на положението на Андре Гомеш.

34′

Тер Щеген запазва резултата само 1:0, след като Дракслер финтира без проблем защитата на "каталунците" в наказателното поле, и от удобна позиция отляво стреля силно, но ударът му бе избит в корнер.

32′

Жълт картон за Гомеш.

27′

Чудесна контраатака на "каталунците" намери Гомеш сам срещу Трап по диагонал, но ударът на португалеца бе спасен!

21′

Домакините продължават с натиска, а "каталунците" не знаят къде се намират след първите 20 минути от срещата в Париж.

18′

ГОООООЛ ЗА ПСЖ! Анхел Ди Мария изпълни перфектно пряк свободен удар от удобна позиция и открива резултата - 1:0!

10′

Нов шанс е пропилян от домакините! Матуиди разтегна максимално Тер Щеген с удар от наказателното поле, а отбитата топка попадна в Рабио, който стреля в тялото на защитник на "каталунците".

5′

Първата възможност е пред вратата на Тер Щеген! Кавани овладя топката пред вратата стреля, но ударът му бе блокиран, а отбитата топка попадна в играч на парижани, който стреля над вратата.

3′

Срещата започва с жълт картон за Рабио, който извърни нарушение срещу Неймар.

1′

24. Нкунку 24. Матийо

Турнирът Шампионска лига се завръща с гръм и трясък! Тази вечер в 21:45 часа отборите на Пари Сен Жермен и Барселона се изправят един срещу друг в 1/8-финален сблъсък от надпреварата.

Жребият за пореден път събра двата тима един срещу друг. Предните два пъти това бе на фаза 1/4-финал през 2013 и 2015 година, като и двата пъти испанският тим продължаваше напред. Сега френският шампион ще направи нов опит да прескочи това непреодолимо препятствие, но и този път задачата на парижани изглежда доста трудна.

Снимка 278388

Източник: GettyImages

Все пак ПСЖ може да се похвали с отлична форма напоследък. Отборът напипа верния ритъм и вече 11 поредни мача няма загуба във всички турнири. Освен това играчите на Унай Емери нямат поражение на "Парк де Пренс" от началото на сезона и се чувстват уверени, че и днес могат да удържат именития си съперник. Друг любопитен факт е, че ПСЖ никога досега не е отпадал на фаза 1/8-финал.

Треньорът на домакините Унай Емери добре познава играта на Барса от времето си, когато бе начело на Севиля. Това може да е допълнителен коз в този сблъсък, в който малките детайли могат да се окажат решаващи.

Снимка 278386

Барселона обаче също влезе в добра серия напоследък. Отборът няма загуба 13 поредни мача в Примера, а демонстрира и страхотна голова мощ, като вкара 19 попадения в последните си 5 мача в първенството. Именно атаката е най-силното оръжие на каталунците и триото Неймар, Меси и Суарес може да уплаши всяка защита.

Луис Суарес изравни постижение на Луис Енрике

Уругваецът два пъти "по-бърз" от треньора

В ПСЖ пък имат проблеми точно в отбрана преди този мач. Централният бранител Тиаго Силва отпадна от сметките за мача заради контузия. Тиаго Мота пък е наказан и също не може да играе довечера.

В същото време Луис Енрике пък не може да разчита на контузените Алейш Видал и Хавиер Масчерано. Добрата новина е, че Жерар Пике и Рафиня вече са готови за игра и ще бъдат на разположение на наставника.