Анчелоти се разправя с четвъртия съдия защо добавеното време е само две минути.

Две минути добавено време. Но в момента играта е спряна.

Хумелс стреля слабо с глава в ръцете на вратаря.

89′

Дъглас Коста стреля от далеч. Вратарят закова топката на земята.

88′

Настасич направи шпагат точно преди Мюлер да отбележи. Съдията не обърна внимание на желанието за дузпа на домакините.

86′

Керер заменя Горецка

85′

Хави Мартинес получи топката сам в полето отдясно. Ударът му мина покрай гредата. Положението изглеждаше 100 процентово.

84′

Алонсо стреля от воле над вратата.

82′

Ферман и защитник на Шалке се разминаха с топката. За техен късмет Левандовски не очакваше това нещо.

78′

Игра с ръка на играч на Шалке при атака отляво.

76′

Лам влиза на мястото на Рафиня.

76′

Алаба сменя Бернат. Анчелоти прави двойна смяна.

75′

Чупо-Мотинг стреля след комбинация отдясно. Топката мина покрай гредата.

74′

Шалке показва, че има по-голямо желание за игра.

73′

Бургщалер излиза. Шоупо-Нотинг влиза.

70′

Излиза Ариен Робен, който се загуби след почивката. Кингсли Кона ще доиграе мача на негово място.

68′

Свободен удар в половината на Байерн за Шалке. Домакините изглеждат несигурни и разочаровани.

66′

Шаби Алонсо центрира отляво. Топката беше свалена, но Левандовски не можа да шутира и топката беше изчистена.

64′

Нещо куца в отбора на Анчелоти. Баварците не могат да упражнят желания от тях натиск.

60′

Бенталеб фаулира Рафиня.

58′

Настасич сменя Бадщубер.

54′

Отменен гол за Шалке! Калиджури се оказа в засада и радостта на гостите се оказа напразна.

49′

Робен отне топката на границата на полето. Той финтира и стреля, но ударът му беше блокиран.

48′

Мюлер остана сам срещу вратаря, но подаде назад на Левандовски. Полякът отново не можа да стреля.

47′

Грешка на Налдо. Левандовски беше в изгодна позиция, но се забави да стреля.

45′

Започна второто полувреме.

45′

Изненадващо първо полувреме с превъзходство на Шалке в края.

42′

Левандовски финтира и стреля. Топката след рикошет се удари в гредата и излезе в корнер.

41′

Горецка остана само срещу Нойер, но докато нанесе удар топката му беше отнета.

39′

Бургщалер уцели горната греда от близо. Коласинац му подаде в удобна позиция.

38′

Удар на Дъглас Коста по земя в аут.

33′

Левандовски падна върху Калиджури  и го изрита.

31′

Горецка овладя с едно докосване топката от дясно до малкото поле. Ударът му беше високо над вратата.

29′

Бургщалер остана сам пет метра зад защитата на Байерн. Страничният съдия неправилно вдигна флага.

27′

Дъглас успя да центрира остро от ляво. Ферман  улови топката.

26′

Бернат изпревари Шьопф и изби с глава. Двамата се намираха на метри пред вратата на Нойер.

23′

Бернат овладя топката в полето отляво, финтира и остана сам срещу вратаря под малък ъгъл. Ударът му беше спасен с крак от Фаерман.

17′

Горецка изведе Коласинац отляво, който шутира. Нойер извади в корнер след акробатично изпълнение.

15′

Видал стреля над вратата с глава след корнер.

13′

ГООООЛ! Налдо шутира много силно по земя. Топката връхлетя в покрай  стената. Нойер късно се усети накъде лети топката.

12′

Свободен удар за Шалке отляво на около 30 метра от вратата.

11′

Дъглас Коста беше сам отляво, но Левандовски не можа да му подаде точно.

9′

ГООООЛ! Роберт Левандовски останал сам копна топката над вратаря Ферман. Робен влезе навътре отдясно и подаде на Видал, който изведе с едно докосване полякът.

7′

Играчите на Байерн упражняват натиск в първите минути.

3′

Нойер за малко да сбърка при изчистване, но направи шпагат и и изби топката.

1′

Фаниан Бенко Александер Нюбел

Лидерът в Бундеслигата - Байерн (Мюнхен) приема на "Алианц Арена" днес състава на Шалке 04, в един от предварително определяните като "дерби" сблъсъци от програмата на 19-ия кръг в Бундеслигата.

Преди началото на двубоя баварците са на първата позиция във временното класиране, като разполагат с актив от 45 точки - 3 повече от преследвача си РБ (Лайпциг).

Можеш да гледаш мача пряко ТУК!

Снимка 276959

Източник: GettyImages

Единайсеторката на Шалке е далеч от най-добрата си форма, като е под номер 11 и има повече от два пъти по-скромен актив от днешния си съперник - 21 пункта.

Под ръководството на Маркус Вайнцирл, съставът от Гелзенкирхен записа най-неубедителното си представяне за почти две десетилетия назад, като това със сигурност не е благоприятен атестат за феновете на отбора.

Айнтрахт (Франкфурт) с първа победа като гост над Шалке 04 от 18 години

"Футболния Бог" сложи край на едно 18-годишно чакане (ВИДЕО)

"Орлите" излъгаха "кралскосините" насред "Велтинс Арена"

Търпението на запалянковците е почти изчерпано, като след злощастната загуба от непретенциозния Айнтрахт (0:1) тимът е пред угрозата да не вземе участие в европейските клубни турнири за първи път от 2009-а година насам.

"Вместо кралско синьо, настроението е по-скоро кралско сиво в Гелзенкирхен, в последните месеци", пише sportschau.de.

Снимка 276972

Източник: sportschau.de

В последните си 21 мача, отборът е спечелил едва 18 точки, като тези 1,17 пункта на мач са най-лошото постижение на състава за последните 18 години.

Точно в този възможно най-напрегнат и неприятен момент, Шалке се нуждае от сензацията - победа в Мюнхен, на митичния "Алианц Арена".

От другата страна на барикадата, в Байерн тоновете също клонят към минорните.

Снимка 276968

Представянето на европейския гранд съвсем не е колосално и грандиозно и това пролича с всичка сила в срещата с Вердер (Бремен), спечелена с 3:2.

Снимка 276966

В мюнхенската преса си проправят път заглавия, които далеч не са в услуга на баварците и включват понятия като "съмнителни", "липса на увереност", "страх" и "загубена идея за играта".

Те едва ли са по вкуса на Карло Анчелоти.