Отборът на Арсенал отпадна от Купата на лигата в Англия, след като възпитаниците на Арсен Венгер отстъпиха на Саутхемтън с 0:2 насред "Емирейтс" в 1/4 финален мач от турнира.

Попаденията в Лондон дойдоха още през първото полувреме и бяха дело на Жорди Класи и Райън Бъртранд, които се разписаха съответно в 13-та и 38-та минути на срещата.

Двата гола бяха отбелязани по сходен начин чрез атаки по левия фланг и добри завършващи удари, като такъв особено бе първият на Класи, с който "светците" поведоха в резултата.

Това се случи в 13-та минута, когато нападателят се възползва от центриране и неточно изчистване от защитата на "артилеристите", което доведе до свиреп шут на острието - 1:0

Второто бе реализирано десетина минути преди края на първото полувреме, когато Райън Бъртранд бе намерен в наказателното поле и опитният футболист прати с плътен удар по земя топката в мрежата за 2:0!

През второто полувреме "артилеристите" потърсиха промяна в резултата, но удар на Рамзи бе крайно неточен, а вратарят и английски национал - Фрейзър Форстър, се намеси на няколко пъти добре, заключвайки вратата си.

Арсенал - Саутхемптън 0:2