Пари Сен Жермен постигна очаквана победа при гостуването си на Базел, в среща от квалификационна Група "А" на Шампионската лига.

Френският хегемон се наложи с 2:1 на швейцарска земя.

Първото попадение за победителите в срещата реализира Блез Матюиди, разписал се в 43-ата минута на двубоя, а точка на спора сложи Мюние, в заключителните секунди от мача.

Почетното попадение за домакините беше дело на Зуфи.

Гостите определено бяха по-добрият тим на терена, като владееха инициативата през по-голямата част от мача.

Домакините играеха като на чужд терен, изчаквайки шанса си основно на контраатака.

Много чести подобни шансове за тях обаче така и не се откриха в мача.

Феновете на парижани трябваше да чакат почти до почивката в срещата, за да видят откриващото попадение на сметката на любимците си.

Матюиди успокои щаба на тима си с попадението си за 0:1, след което обаче играта действително загрубя.

В следствие от това бяха показани и редица официални предупреждения, но до изгонване на футболист на един от двата състава така и не се стигна.

Крайното 2:1 бе оформено след попадения на Зуфи в 76-ата и на Мюние в 90-ата минута от срещата.

С новите си три точки в актива, ПСЖ излезе на първата позиция в класирането в групата, като разполага с 10 пункта.

Базел е едва с една точка и остава на дъното в подреждането.