Барселона направи нова грешна стъпка в Примера дивисион, след която "каталунците" вече изостават на 6 точки зад лидера Реал (Мадрид).

Формацията на Зинедин Зидан е на първо място във временното класиране с 33 пункта, докато вечният им съперник е с 27.

До тази разлика се стигна след гостуването на Реал (Сосиедад), където футболистите на Луис Енрике спазиха традицията да не печелят от 2007 година насам, когато е последната им победа.

Срещата завърши при равенство 1:1, което с оглед събитията и общата картина на "Аноета", може да се възприеме като успех за гостите, защото в интерес на истината играта на Барселона не вървеше. Няма да е пресилено, ако я окачествим като трагична, а в случая само един Меси не стигна, макар че аржентинецът вкара гол за "блаугранас".

През първото полувреме домакините бяха далеч по-дейният отбор, но липсата на достатъчно късмет и класа попречи на "баските" да поведат в резултата. От своя страна Барселона организира първото си опасно нападение секунди преди края на първата част, завършило с неточен удар на Луис Суарес.

Втората част започна по сходен начин с първата, а Сосиедад вкара за 1:0 в 53-та минута. Масчерано изчисти лошо топката при единоборство, а тя попадна в краката на Карлос Вела, който матира Тер Щеген за 1:0!

Все пак Барселона се върна в мача 6 минути по-късно, когато Неймар направи пробив по левия фланг, нахлу в половината на съперника и пусна към Меси, който от точката на дузпата изравни за 1:1.

В 77-та съдията удари рамо на "каталунците", след като отмени редовен гол на Хуанми, който довкара рикоширала в гредата топка след удар на Вела, но реферът отсъди засада - такава обаче категорично нямаше!

В ответната атака Барселона можеше да вкара, но удар на Денис Суарес бе избит от голлинията и така срещата завърши при този резултат - 1:1!

Реал (Сосиедад) - Барселона 1:1