Монако победи състава на Тотнъм с 2:1 и го изхвърли от надпреварата в Шампионската лига.

Монегаските имат 11 точки, втори и недостижим в групата е Байер (Леверкузен) със 7 точки, трети с по-лоши показатели от немците е Тотнъм с 4, който отпада от ШЛ заедно с ЦСКА (Москва) с 3 пункта.

Тотнъм и ЦСКА ще се борят за място в Лига Европа в последния кръг от ШЛ.

В 11-ата минута монегаските стигнаха до дузпа. Фалкао застана зад топката и я отправи по посока долния ляв ъгъл, но Уго Лорис спаси удара му от бялата точка. Нови два шанса за реализиране на гол пропусна Валер Жермен от тима на Монако.

Полувремето завърши без голове, но веднага след почивката двата тима се отпушиха. Първо това стори Джибрил Сидибе, който с глава реализира за 1:0 в полза на Монако в 48-ата минута.

Четири минути след това Тотнъм получи правото да изпълни дузпа и Хари Кейн я изпълни успешно за 1:1.

В 53-ата минута обаче монегаските отново взеха аванс от един гол, като този път се разписа Томас Лемар. Този резултат 2:1 се оказа финалният в мача, а триумфът остана напълно за домакините от Княжеството.

В ранния мач от група ЦСКА и Байер направиха 1:1.