Рома спечели по категоричен начин домакинството си на Астра (Гюргево), в среща от Група "Е" на Лига Европа.

Двубоят на „Олимпико“ завърши при резултат 4:0 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Строотман, Фацио, Салах и Фабрисио, отбелязал си злощастен автогол.

Рома търсеше на всяка цена завръщане към победния път след неприятната загуба с 1:3 от Торино в последния кръг на Серия "А". Още повече, че в неделя е дербито с Интер, в което Лучано Спалети иска тимът му да влезе с повече самочувствие.

Румънците обаче са много корав отбор. Това пролича в мачовете с Уест Хем в плейофите преди груповата фаза, когато Астра отстрани англичаните.

Днешният мач беше първи между Рома и Астра, а румънците не бяха играли и срещу италиански отбор в историята си.

Рома пък спечели вече четири от седемте си двубоя срещу румънски отбори.

Столичани не започнаха добре и кампанията си в Лига Европа, след като завършиха 1:1 в първата си среща с Виктория (Пилзен).

Астра пък загуби от Рапид (Виена).

Така и за двата отбора срещата тази вечер на „Олимпико“ беше много важна.

Тя обаче премина под безмилостната диктовка на домакините.

Още в 15-ата минута Строотман вече бе дал преднина на столичани в резултата, а в продължението на първата част Фацио покачи на 2:0, след страхотно изпълнение.

Само 100-ина секунди след почивката Фабрисио прати топката в собствената си врата, покачвайки на 3:0.

Крайното 4:0 оформи Мохамед Салах, който бе точен след малко по-малко от час игра.

Тук някъде всякаква интрига в срещата бе окончателно заличена, а мачът просто се доигра.

Във временното класиране на Група "Е" Рома пое диригентската палка, а втората позиция е за отбора на Аустрия (Виена). И двата тима разполагат с актив от 4 точки.