Ливърпул очаквано спечели домакинството си на Стоук Сити, в мача между двата тима от 18-ия кръг на английската Висша лига.

Битката на стадион "Анфийлд" завърши при резултат 4:1.

В Ливърпул все още помнят онова 1:6 от Стоук

Джерард със сигурност не го е забравил...

Точни за победителите бяха Лалана, Фирмино, Стъридж и Имбула, пратил топката в собствената си врата.

Почетното попадение за гостуващия състав, което беше и първото в срещата, реализира ветеранът Джонатан Уолтърс.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Ливърпул - Стоук Сити

Мърсисайдци ще си връщат второто място

Ливърпул отново ще защитава второто място във Висшата лига.

След двете важни победи като гост на Мидълзбро (3:0) и Евертън (1:0), "мърсисайдци" триумфираха и на "Анфийлд" днес, като вече са с 40 точки срещу името си в таблицата с временното класиране.

Третият тим в класирането - Манчестър Сити е с пункт по-малко.

Снимка 270113

Източник: GettyImages

На пръв поглед срещата тази вечер бе в графата задължителни три точки за "червените".

"Грънчарите" обаче се посъвзеха след тежкото начало на сезона и се изкачиха до средата на класирането, като и на "Анфийлд" показаха част от причините за това.

Снимка 270114

Още в 12-ата минута феновете на домакините замлъкнаха, като ветеранът Джон Уолтърс бе в прегръдките на съотборниците си, след редовното си попадение срещу този опонент, което беше и общо под номер 500 в Лигата през сезона.

Преди почивката най-дейният на терена Лалана, както и Роберто Фирмино направиха обрата пълен, за радост на започналите да демонстрират фрустрацията си фенове на "червените".

Снимка 270112

Автоголът на Имбула през вторите 45 минути само затвърди превъзходството на Ливърпул в мача.

Снимка 270116

Крайното 4:1 оформи Даниел Стъридж, разписал се само 4 минути след като влезе в игра - в 67-ата.

За момчетата на Марк Хюз ситуацията е повече от деликатна, като отборът е без победа вече 4 поредни мача в Премиършип.