Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители: 29834

Барселона се добра до точка при визитата на Бетис

Зрелищен Бетис изпусна да разгроми Барселона, Меси и Суарес спасиха шампионите

Нова грешна стъпка за хората на Лучо Енрике

89′

ГОООЛ ЗА БАРСА!! 1:1! СУАРЕС! И когато всички мислеха, че провалът за Барселона ще бъде факт, на сцената отново се прояви геният на Лионел Меси. Аржентинецът сам се пребори за една наглед изгубена топка с играч на Бетис, след което разсече съперниковата отбрана с извеждащ пас към Луис Суарес. Уругваецът не чакаше друга възможност и хладнокръвно преодоля Адан за крайното 1:1!

86′

Рафаел Наваро влиза на мястото на поизморилия се вече Петрос.

85′

Виктор Санчес извършва две светкавични смени, чрез които да спечели време. Първата от тях е свързана с включването на Лейва вместо голмайстора Алегрия.

82′

КАСТРО! Всичко за третия в Ла Лига можеше да свърши в 82-ата минута, когато пореден пробив на Рубен Кастро остави без съпротива защитата на гостите. Чори се озова сам срещу вратаря Тер Стеген, но само смелата проява на германеца предотврати втори гол в мрежата на Барса.

Снимка 275893

Източник: EPA/БГНЕС

80′

Жълт картон и за Андре Гомеш, който реагира прекалено бурно на съдийско решение.

79′

Жъл картон за Рубен Кастро от състава на Бетис.

78′

СУАРЕС! Барселона имаше отличен шанс да се върне в двубоя само 180 секунди по-късно. Луис Суарес овладя подаване в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл. Един от защитниците на Бетис обаче изчисти решително от голлинията.

75′

ГОООЛ ЗА БЕТИС!!1:0!! АЛЕГРИЯ! Тоталният натиск на Бетис най-сетне даде резултат в 73-ата минута. Трибуните полудяха, след като шампионът на Испания капитулира. Тер Стеген се намеси изключително слабо при центриране от корнер, подарявайки топката на дебнещия до гредата Алегрия. За тарана с №19 пък не беше никакъв проблем да реализира от удобната позиция.

74′

КАСТРО ГРЕДА!! Видимо притеснени от тоталната си немощ, отбраната на каталунците допускаше грешка след грешка. Поредната дойде само 60-секунди след гредата на Себайос. Този път Чори Кастро направи за смях Пике и компания, а техничният му пробив завърши с изстрел в страничния стълб.

73′

ГРЕДА ЗА БЕТИС! Късметът беше на страната на Барса в 73-ата минута, когато нов далечен шут на Дани Себайос разтресе горната греда на "блаугранас".

69′

Виктор Санчес подсилва своята отбрана, включвайки Райън Донк.

68′

Луис Енрике прибягва до двойна смяна. Първата от тях е свързана със замяната на Лука Дин с Жорди Алба.

68′

Арда Туран отстъпва мястото си на Сержи Роберто.

Снимка 275894

67′

Жълт картон за Петрос от състава на домакините, който си позволи да удари без топка Жерард Пике.

64′

Тежки минути за Тер Стеген. Германският вратар на Барселона на два пъти получи сериозни удари от нападателите на Бетис. Първо в коляното, а след това в рамото. И при двата случая обаче стражът стисна зъби и не се наложи неговата принудителна смяна с Яспер Силесен.

58′

Смяна в редиците на Барселона. Играта напуска Денис Суарес. На негово място се появява Андре Гомеш.

55′

Агресивната и атакуваща игра на Бетис се пренесе и през втората част. Нападателят Алегрия за първи път попадна под светлините на прожекторите, след като се пребори за топката и с мощен шут опита да препарира Тер Стеген. Ударът му обаче попадна право в обсега на вратаря с №13.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Жерар Пике заради грубо влизане в краката на "зелено-бял" футболист.

37′

НЕЙМАР! Барселона създаде първото си реално голово положение едва 8 минути преди почивката. Лука Дин използва бързината си и поде скоростна атака за каталунците. Впоследствие тя завърши с извеждащ пас към бразилеца Неймар, който обаче не запази хладнокръвие и сам срещу Адан стреля право в тялото на юношата на Реал (Мадрид).

Снимка 275895

Източник: GettyImages

30′

И пак Чори Кастро! Нападателят на Бетис намери пролука и шутира моментално към целта. За  негово съжаление, ударът му срещна тялото на съперников бранител.

25′

Неймар опита да затрудни Антонио Адан след изстрел от фаул. Изстрелът му обаче беше крайно несполучлив и премина високо над горната греда.

18′

СЕБАЙОС! Опасните положения пред вратата на Тер Стеген нямат край. В 18-ата минута Даниел Себайос опита късмета си с тежък изстрел от далечно разстояние, който беше отразен по акробатичен начин от германския страж в корнер.

Снимка 275886

12′

Страхотна грешка в отбраната на Барселона без малко не даде гол аванс на Бетис. Тер Стеген обаче следеше ситуацията и предвидливо скъси ъгъла за изстрел на Кастро.

9′

Чори Кастро отново е в епицентъра на опасността пред каталунската врата. Нападателят намери пространство в наказателното поле и бе на секунда от това да засече коженото кълбо в мрежата. С решителна изява обаче блесна Жерар Пике, който съумя да изчисти в ъглов удар.

3′

Домакините се опитват да наложат дълбока преса, която към този момент видимо затруднява селекцията на Пеп Гуардиола.

Снимка 275892

2′

Севилци започват амбицирано. Изстрел от средна дистанция на Рубен Кастро вдигна на крака публиката, но попадна в обсега на Тер Стеген.

1′