Байер Леверкузен победи Тотнъм с 1:0. Срещата се игра на стадион Уембли. Този факт мотивира само гостите, които единствено желеха победата и я постигнаха. Играчите на Тотнъм може би се пестяха  за дербито с Арсенал. Факт е, че допускаха огромно количество грешки.

Повече от 85 хиляди зрители станаха свидетели на един много слаб мач на вицешампиона на Англия. Домакините през почти цялото времетраене на срещата нямаха никави идеи какво да правят и като че ли си бяха обявили съревнование по правене на грешки. „Звезда" на мача стана Кайл Уолкър, който се стремеше всячески да изведе играч на гостите на изгодна позиция за гол. Начинът му на игра би бил смешен и в квартални мачове.

Почетино много държи неговите играчи да изнасят топката без дълги подавания, като много често се използва техниката на вратаря Льорис. Шмидт заложи на дълбока преса и нескопосаните отигравания на защитниците на "шпорите" създадоха няколкото 100-процентови положения за гостите.

Снимка 260714

Източник: GettyImages

В първите 40 минути на мача не се случи нищо съществено. Само единственият играч на Тотнъм, който беше в час - Муса Дембеле се наложи да бъде сменен. Имаше и едини силен удар Ериксен спасен от Лено. Като цяло гостите седяха по-добре на терена.

В 43-ата Уолкър подари топката на гостите. Но Чичарито не можа да вкара от чиста позиция.

В началото на второто полувреме Тотнъм създаде впечатление, че желаепобедата. Това чудо трая десетина и минути.

Тогава Уолкър и компания взеха инициативата отзад. Грешките и смешните отигравания следваха едно след друго.

Снимка 260699

И закономерно Кампл вкара победния гол за Леверкузен в 65-ата минута. Уолкър отново подари топката в наказателното поле на Тотнъм. Арангис стреля. Топката се отклони в крак на защитник и попадна в останалия сам Кампл, който можеше да влезе с топката във вратата.

Почетино реагира, като веднага смени Кристиян Ериксен, който се опитваше да вкара гол.

След гола гостите започнаха разумно да пазят резултата и да владеят топката. "Шпорите" не можаха и да опитат да направят сериозен натиск.

Все пак те имаха своя златен шанс да изравнят. В 82-ата минута Дайър изпълни пряк свободен удар от около 20 метра отдясно и за малко щеше да строши горната греда.

Снимка 260716

Това беше всичко и Тотнъм загуби и втората си домакинска среща в турнира. Английският отбор показа, че няма какво да търси в Шампионската лига.

Байер Леверкузен заслужено спечели за първи път от много време в лигата и вече сериозно гледа към следващата фаза на турнира.