Ростов записа шокираща победа над Байерн. Руснаците се наложиха с 3:2 у дома в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Успехът е исторически за домакините, които до момента не бяха печелили 3 точки в участието си в най-комерсиалния футболен турнир.

Загубата за Байерн пък означава, че тимът ще завърши на второ място в групата. На първото остава Атлетико Мадрид, с три точки преднина. "Дюшекчиите" се нуждаят само от точка в двата си оставащи мача, за да си подпечатат и на теория лидерството в групата.

Руснаците пък вече имат четири точки и са с огромни шансове за третото място, което ще ги прати в Лига Европа.

Гостите от Германия поведоха в резултата в 36-ата минута, когато Коща засече центриране на Ренато Санчес.

Малко преди края на първата част домакините изравниха. Полоз напредна в половината на Байерн и намери Азмун, който той хладнокръвно финтира Боатенг и прати топката покрай Улрайх.

В 50-ата минута Боатенг фаулира Нобоа и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Полоз, който не сбърка - 2:1 за Ростов.

Три минути по-късно Рибери изведе Бернат в наказателното поле и бранителят с мощен удар изравни.

В 67-ата минута Кристиан Нобоа изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и прати топката във вратата на Улрайх.

До края Байерн така и не успя да отговори на удара и записа сензациозна загуба.