Осасуна загуби домакинството си на Реал (Мадрид) в мач от 22-рия кръг на Примера дивисион.

Битката на стадион "Ел Садар" завърши при резултат 3:1 в полза на "галактикос".

Точни за гостите бяха Кристиано Роналдо, Иско и Лукас Васкес.

Серхио Леон създаде сериозни неприятности на бранителите в бели екипи и се отличи с попадение за състава от Памплона днес.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Осасуна - Реал (Мадрид)

Първият от трите мача "за наваксване" за "кралете"

За Реал това беше първи мач от две седмици насам. Лидерът в Примера не бе играл в първенството от 29 януари, когато победи с 3:0 Реал Сосиедад.

Това стана факт, след като гостуването на Селта (Виго) миналата седмица беше отменено заради бурни ветрове.

Нов договор и край на спекулациите за Карим Бензема

Нов договор и край на спекулациите за Бензема

Французинът остава на "Бернабеу" и след 2019-а

Принудителната пауза даде възможност на контузените футболисти на "кралете" да се възстановят и Зинедин Зидан можеше да разчита на Марсело, Дани Карвахал, Лука Модрич, Хамес Родригес и Пепе.

Единствено Гарет Бейл продължава да лекува травмата си, докато Тони Кроос е наказан и не пътува до Памплона.

Преди години Реал изпитваше сериозни трудности с гостуванията си в Памплона. Победата обаче бе задължителна за столичани, които водят само с точка на Барселона, въпреки че имат два мача по-малко.

Осасуна пък е на дъното на класирането, със само 10 точки от 21 мача. Отборът няма победа в първенството от 17 октомври, но показа признаци на развитие под ръководството на новия си треньор Петър Василиевич, който пое тима през януари. Отборът е на 8 точки от спасителната линия в таблицата с подреждането.

Снимка 278105

Източник: GettyImages

Първото полувреме тази вечер не премина според очакванията на именитите гости в Памплона.

Домакините дадоха сериозен отпор на далеч по-скъпия и опитен състав от столицата, като на моменти дори леко го превъзхождаха.

Счупен крак и в мача на Реал (Мадрид)!

Иско вкара гол, но и нарани сериозно свой съперник

Играта на Серхио Леон бе от определящо значение за цялостното представяне на тима.

Футболистът на Осасуна се отличи с попадение на сметката си, след 33 минути игра, като бе и в основата на всичко по-интересно за своя състав.

Тандемът Бензема - Роналдо пък даде ефект в един от случаите, когато Реал излезе напред в резултата след 24 минути игра, но може, а и трябва да представлява доста по-сериозна опасност за съперниковата защита.

Така или иначе началните 45 минути не завършиха с превес в резултата на някой от двата състава.

Иско се разписа след 62 минути игра, при разбъркване в полето на домакините, а точката в спора бе поставена от Лукас Васкес, който беше точен в третата минута от даденото продължение.

Така Реал възстанови преднината си от 1 пункт пред преследвача Барселона.