Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Ювентус е на осминафинал. Играчите на Севиля и публиката са недоволни от съдийството.

ГОООЛ! Манджукич влезе в полето отляво и стреля през защитник по земя в далечния ъгъл. Топката влезе плътно до гредата.

90+1′

Киелини върна в глава към Буфон след центриране от фаул.

90′

4 минути добавено време.

88′

Центриране от фаул отдясно на домакините. Защитник изчисти в корнер.

86′

Киелини смени Куадрадо. Щвентус ще играе с трима централни бранители.

84′

ГОООЛ! Леонардо Бонучи шутира от границата на полето силно по земя. Топката мина през няколко зашитници. Тя достигна до Бонучи, след като защитник изчисти с глава.

83′

16-годишният Мойс Кийн сменя Миралем Пиячнич.

80′

Сарабия стреля отляво след бърза контра. Ударът беше слаб и крив.

79′

Куадрадо стреля отдалече след дълга атака на гостите. Домакините при всяка възможност задържат дълго топката.

76′

Мариано  е получил разтежение и е заменен от Краневитер.

74′

Маркизио стреля от границата на полето. Ударът мр е блокиран.

73′

Стефано Стураро влиза на мястото на Патрис Евра.

72′

Куадрадо получи картон за удар с лакът. Колумбиецът обича да си слжи с този прийом.

71′

Домакините си подадоха няколко пъти и доброволно изритаха топката безадресно напред.

68′

Ибора пресече топката пред Кедира, който щеше да остане сам.

67′

Ювентус задъджа топката. Публиката пее и освирква.

65′

Патрис Евра спря контра на домакините.

64′

Кедира лежеше на земята, но домакините не спряха играта.

61′

Пиячнич стреля след контра. Рико изби и после се хвърли за да избегне добавка на Алесандро.

60′

Публиката пее и подкрепя своите. С 10 души домакините са се настанили в полето на Юве.

56′

Клатенбърг изгони Сампаоли, който беснееше покрай тъчлинията.

54′

Ибора стреля с глава след корнер. Топката за малко не излезе в тъч.

53′

Витоло опита да надбяга Бонучи отляво. Спечели само корнер.

51′

Манджукич се оказа в засада след дълго подаване. Такава нямаше.

49′

Витоло лежи на земята. Клатенбърг няма намерение да му обръща внимание.

46′

Вието излиза. Сарабия влиза на негово място.

45′
45+4′

Публиката беснее. Клатенбърг с червен картон и дузпа обърна мача.

45+3′

Куадрадо изблъска Ибора. Клатенбърг не показа картон.

45+2′

ГОООЛ! Клаудио Маркизио стреля от дузпа в левия ъгъл. Рико отби топката, но тя влезе във вратата.

45+1′

Дузпа за Ювентус. След голяма борба в полето при корнер. Бонучи падна на земята. Беше задържан от Меркадо.

45′

Ибора изчиствайки за малко не си вкара автогол след центриране отляво.

42′

Кедира си изпроси глупав картон в атака. Германецът претендираше, че е играл с топката.

41′

Севиля, макар и с 10 човека организира дълга атака. Ювентус контраатакува, но пасът на Кедира не беш достигнат до Куадрадо. Меркадо получи картон, когато играта бе спряна.

36′

Франко Васкес изрита Кедира, искайки да му отнеме топката. Клатенбърг беше неумолим. Севиля остана с 10 човека.

35′

Сами Кедира шутира от границата на полето леко отдясно след пас на Куадрадо. Топката прелетя покрай гредата на Рико.

34′

Куадрадо шутира отдясно, но топката беше избита в корнер.

33′

В последните няколко минути Ювентус овладя инициативата.

31′

Грубо влизане на Васкес отзад в Куадрадо малко след центъра. Куадрадо беше ударил в лицето Ескудеро.

29′

Александро центрира лошо отляво. Атаката на „бианконерите" беше обещаваща.

27′

Ескудеро центрира остро, но Бонучи изчисти.
Ювентус организира бърза контра и Манджукич стреля отляво пред полето. Топката премина покрай гредата.

26′

Нова бърза атака на Севиля. Защитниците с много труд първо блокираха топката и после я изчистиха.

25′

Клатенбърг свири фаул срещу Манджукич и прекъсна хубава атака на Ювентус.

20′

Куадрадо стреля отдясно и Рико изби в корнер. Колумбиецът може би искаше да центрира,
Евра стреля с глава след корнера, но ударът беше много слаб.

17′

Ескудеро дръпна отляво, след като спечели въдушнен двубой. Ударът ми премина над гредата.

14′

Топката отново е в полето на Ювентус. Ескудеро не можа да овладее топката в удобна позиция и тя излезе в аут.

11′

Лусиано влезе в полето отляво, но не можа да прокара топката през защитниците на Ювентус.

9′

ГОООЛ! Николас Пареха шутира от границата на наказателното поле от въздуха и топката влезе в десния ъгъл на вратата на Ювентус. Топката беше изчистена от Ругани след повторно центриране след корнер отдясно.
Кълбото премина между краката на двама защитници.

Снимка 263951

Източник: GettyImages

8′

Севиля разиграва дълго и достигна до корнер отдясно.

4′

Севиля пренесе играта в полето на гостите. Ругани успя да зчисти и да ликвидира опастността.

2′

Ювентус атакува в първите минути.

1′
Салваторе Сиригу Мойс Кийн

Днес може Севиля да загуби шанса си да спечели Лига  Европа за четвърти пореден път. Това ще стане ако испанският отбор не успее да спечели точка срещу Ювентус или Олимпик Лион не спечели мача си в Загреб.

„Андалусийците" са начело в група H с 10 точки и при победа ще финишират на първо място. Те все още нямат допуснат гол във вратата си могат да изпратят италианския гранд в групата на непоставените на осминафиналите.

Севиля има само една загуба в последните си девет мача - от Барселона. Ювентус е с 11 победи и 2 загуби от Милан и Интер в италианското първенство и вече се виждат като шампиони за шести пореден път.

В първата среща в Торино двата отбора не можаха да си отбележат гол. Нещо, което е много вероятно да се случи и днес.

През миналия сезон Севиля и Ювентус за първи път се срещнаха в Евротурнирите. Те бяха отново в една група на Шампионската лига. Тогава Ювентус спечели в Торино с 2:0, а Севиля се наложи с 1:0 у дома. Тогава испанският отбор зае третото място в групата, което му даде възможност да продължи в Лига Европа и да  я спечели за трети пореден път.

За Ювентус контузени са: Андреа Барзали, Роландо Мандрагора, Марко Пиаца и Пауло Дибала. Севиля има на разположение най-добрите си играчи.

Може би вече е дошло времето „андалусийците" от доминатор в Лига Европа да станат един от силните отбори в Шампионската лига.

Севиля има 3 победи, 2 равни и 4 загуби от италиански отбори. Испанците имат 7 вкарани и 7 допуснати гола.

Ювентус, като един най-силните клубове на стария континент, има изиграни цели 50 срещи с отбори от Испания. „Старата госпожа" има отрицателен баланс - 17 победи, 13 равенства и 20 загуби. Головата разлика е 55:54 в полза на Ювентус. Първата среща е била на 14-ти февруари 1962 година в Торино, когато Реал печели с 1:0 с гол на Алфредо ди Стефано.