Ливърпул и Манчестър Сити закриха последния ден от годината със зрелищно дерби на "Анфийлд". "Мърсисайдци" победиха с 1:0 и така се доближиха на 6 точки до лидера във временното класиране - Челси. "Гражданите" пък са трети с 4 пункта по-малко.

Снимка 270708

Източник: GettyImages

Ливърпул започна по впечатляващ начин дербито, което закрива футболната 2016-а година в Англия. Атмосферата на "Анфийлд" бе наелектризираща - всички фенове на "червените" в един глас дадоха начало на срещата с "You'll never walk alone".

И въпреки че Сити седеше доста по-добре на терена през първите минути, още в 8-ата Вайналдум успя да премине през отбраната на "гражданите", след като засече с глава прекрасното центриране на Лалана, и откри резултата за Ливърпул.

Снимка 270705

Снимка 270706

Възпитаниците на Гуардиола опитаха на няколко пъти да се върнат в мача, но доста неуспешно. В 12-ата минута Силва опита атака чрез подаване към Агуеро, но Хендерсън бе на мястото си и не се стигна до нищо, което да застраши вратата, пазена от Миньоле.

В 27-ата минута Вайналдум опита да удвои предимството за своя тим, но топката премина доста встрани от вратата. 3 минути по-късно Емре Джан пробва далечен удар, но той отново не бе в очертанията на мрежата.

До 40-ата минута Силва бе най-добрият играч за Сити на терена. Всяка сносна атака на "гражданите" преминаваше именно през халфа. Първата част завърши с тотално превъзходство на Ливърпул, който не разочарова всички запалянковци, изпълнили "Анфийлд".

Снимка 270712

Второто полувреме отново започна с натиск на "червените". Само 4 минути след първия съдийски сигнал за втората част Клайн изведе Лалана, но той не разполагаше с достатъчно пространство, за да отправи своя удар.

Първият удар към вратата на Миньоле дойде чак в 54-ата минута! Агуеро тръгна с топката от средата на терена и с две бързи движения вече се намираше в наказателното поле на Ливърпул. Ударът му бе доста силен, но попадна в ръцете на вратаря.

Снимка 270711

Сити продължи да опитва да се добере поне до равенство, но щастието не се усмихна на тима на Гуардиола. След 70-ата минута "гражданите" бяха по-активният отбор на "Анфийлд", но и това не бе достатъчно Сити да порази вратата на Миньоле.

Ливърпул: Симон Миньоле, Джеймс Милнър, Рагнар Клаван, Деян Ловрен, Натаниъл Клайн, Жоржиньо Вайналдум, Джордан Хендерсън, Емре Джан, Роберто Фирмино, Адам Лалана, Садио Мане

Треньор: Юрген Клоп

Манчестър Сити: Клуадио Браво, Александър Коларов, Джон Стоунс, Николас Отаменди, Пабло Сабалета, Яя Туре, Фернандиньо, Рахим Стърлинг, Давид Силва, Кевин де Бройне, Серхио Агуеро

Треньор: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Анфийлд"