Футболистите на Саутхемптън хванаха Арсенал неподготвен и му объркаха сметките.

"Светците" се наложиха с 2:0 над лондончани насред "Емирейтс" и ги отстраниха от битката за Купата на Лигата, класирайки се на полуфинал.

С почти изцяло променения си състав, столичани бяха обезоражени през първото полувреме, като нямаха точен изстрел към противниковата врата.

Арсен Венгер не заложи на традиционната си единайсеторка и това се оказа решаващо за развоя на мача.

Жорди Класи откри резултата на "Емирейтс" в 13-ата минута, отправайки страхотен шут от средна дистанция, който не остави шанс на младия вратар на Арсенал Емилиано Мартинес (1:0).

Райън Бертранд пък намери пролука между няколко души от защитата на "топчиите" и наниза топката в долния десен ъгъл в 38-ата минута за 2:0.

Въпреки липсата на повече положения през първата част, през второто полувреме играчите компенсираха.

В 55-ата минута Буфал можеше да увеличи преднината на тима си, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Десетина минути по-късно Франсис Коклен можеше да се разпише, ударът му обаче не намери мрежата.

В средата на втората част Аарън Рамзи имаше добра възможност да намали разликата, но изстрелът му беше неточен.

В 79-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн пропиля нова добра възможност за домакините.

Повече възможности се откриха пред вратата на Саутхемптън, но "топчиите" така и не успяха да реализират.

Три минути преди края на редовното време настана разбъркване в наказателното поле на Арсенал и "светците" бяха на път да направят резултата класически. По случайност обаче топката попадна на крака на защитника на "артилеристите", който успя да я отклони.

Така Саутхемптън продължи напред след победа с 2:0.