Наполи победи убедително Интер в дерби от кръга на Серия А. "Небесно-сините" се наложиха с 3:0 на "Сан Паоли". Така Интер остана без победа на този първенство за първенството вече 19 години.

Наполи пък се върна в борбата за първите места в класирането. Преди останалите срещи от кръга тимът на Маурицио Сари е на 5-то място с 28 точки, колкото има и Лацио. Рома и Милан са с по 29, докато лидерът Ювентус е с 33. Интер е на 9-та позиция с 21.

Първото попадение падна във 2-ата минута, когато Хосе Кайехон върна към връхлитащия Пьотър Зиелински, който с удар по диагонала от 15-тина метра направи 1:0.

В 5-ата минута Марек Хамшик засече от Зиелински и останал сам срещу Ханданович удвои.

В 51-та минута след разбъркване в наказателното поле на гостите след изпълнение на ъглов удар топката попадна на крака на Лоренцо Инсинье, който реализира за 3:0.