V Senci začal Slovenský pohár, ovládl ho Kubínek. Česká triatlonová scéna se chystá na svůj "otvírák"

23.05.2017 -
Na Slovensku jsou o něco rychlejší a už mají za sebou první závod Slovenského poháru v triatlonu. V kvalitně obsazeném závodě v Senci ukázal svojí formu František Kubínek, když se mu zde povedlo vyhrát. V ženách zvítězila Slovenka Ivona Miklóšová. V ČR se týden před triatlonem v Poděbradech jelo pár závodů v duatlonu a aquatlonu.

Senec/ sprint distance

Slovenský pohár v triatlonu již začal prvním závodem v Senci. Na programu byl závod ve sprintu, který se slušným náskokem vyhrál František Kubínek. František, který na Slovensku závodí za Prestigio Realiz Team BA (V ČR Ekol Team), je tradičním účastníkem těchto slovenských podniků a nemůže si je vynachválit.

V ženách se zadařilo české dorostence Lucie Kučerové, která v silné konkurenci obsadila celkově 3.místo. V závodě zvítězila Ivona Miklóšová před Lýdií Drahovskou.

Terénní duatlon Ještěd/ 4,5-20-3

Tento závod byl druhým podnikem ze seriálu Labská Výzva. Je velká škoda, že se zde nesešlo více účastníků, takto si pro celkem pohodlné vítězství doběhl Pavel Jindra před Tomášem Strnadem a Martinem Cindrem.

Terénní duatlon Štoky/ 3-16-3

Další z hezkých závodů, který se jezdí na začátek sezóny. Zde byla účast závodníků větší a pořadí žen a mužů následující:

ČSOB Hostivařský aquatlon/ 0,5-2,6

Velmi povedený závod se konal v Hostivaři v tamním areálu golfového hřiště. Sympatická parta lidí okolo Jirky Martinky a Pavla Mužíčka zde pořádá již tradiční ČSOB Hostivařský běh a aquatlon. Především aquatlon je skvělou možností pro všechny triatlety, aby si vyzkoušeli materiál a formu před nadcházející sezónou. I letos byla účast slušná a jen na aquatlonu startovalo 65 lidí.

V závodě zvítězil náš bývalý reprezentant v triatlonu a nynější reprezentant v zimním plavání Petr Šlajs, kdy o svém vítězství rozhodl v plavecké části. Druhý za Petrem doběhl František Schoval, který svedl sprinterský souboj s jedním z hlavních organizátorů akce, Pavlem Mužíčkem.

V ženách zvítězila mladá dorostenka Šárka Půstová před Martinou Novákovou a třetí Kristýnou Košťálovou.

Výsledky

Další víkend již bude nabitý i triatlonovými závody. V ČR se jede klasický „otvírák“ sezóny v Poděbradech. Do sousedního Rakousku se na oblíbený Linztriathlon chystá početné pole českých triatlonistů. Na tamějších tratích halfironmanu si svou formu otestuje loňský mistr republiky Jan Oppolzer. Připraveny jsou i závody na sprint a olympijských distancích. Elitu čeká Světový pohár v Madridu, kde by se na start měla postavit naše absolutní špička. Dokonce se startovním číslem 1 to bude Vendula Frintová, dále pak Jan Čelůstka a Petra Kuříková. Navíc se v Bratislavě jede ME v aquatlonu, kde můžeme sledovat zápolení 11 českých reprezentantů a reprezentantek.

Máme se tedy na co těšit!

Hodnocení:
Přečteno 1120x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová