FC BARCELONA 7:1 CA OSASUNA

Barcelona žádné drama nedopustila a naopak zahřála culés sedmi góly. Po dvou si připsal Lionel Messi, André Gomes a Paco Alcácer a svou premiérovou trefu zaznamenal Javier Mascherano.

Obhájce titulu nastoupil ve značně pozměněné sestavě, což se dá říci i o Osasuně, kterou trápí četná zranění. Tempo zápasu tak bez překvapení nebylo vysoké a řídilo se tak, jak chtěli domácí.

Navíc už ve 12. minutě se pamplonská obrana dopustila chybné rozehrávky, kterou skvěle vystihl Messi a míč s lehkostí dopravil do sítě. To ještě přidalo na jednostranném vývoji utkání a navýšení skóre se zdálo být jen otázkou času.

Na druhou branku Camp Nou nečekal moc dlouho, neboť po rohovém kopu ve 30. minutě Rakitič nacentroval Gomesovi a ten se z takřka ideální pozice nemýlil. Za několik minut dostal dobrou šanci ještě Arda Turan, avšak na Mascheranův pas nedoskočil.

Začátek druhé půle trochu naboural pohodový vývoj, protože Roberto Torres z přímého kopu snížil na 2:1. To hosty viditelně osmělilo a najednou si začali věřit, že by proti tříčlenné obranné řadě soupeře mohli působit větší nebezpečí.

Jenže šance vytvářela spíše Barcelona. V 50. minutě měl Sirigu co dělat, aby zlikvidoval pokus Mascherana, a když v 57. minutě přišel další roh, naděje Osasuny vyhasly. Piqué sice nejprve trefil tyč, ale Gomes se dostal k dorážce z podobné pozice jako v prvním poločase a bylo to 3:1.

Těsně před svým střídáním za Carlese Aleňu se na střeleckou listinu ještě jednou stihl zapsat Messi a v 64. minutě zvýšil Alcácer už na 5:1. K zakončení se přitom tlačil Mascherano, který cítil šanci na první gól v dresu blaugranas.

A ten přece jen přišel! Denis byl faulován v pokutovém území a tým rozhodl, že míč bude přenechán argentinskému bojovníkovi. Mascherano se s penaltou vypořádal nekompromisně a nadchl všechny spoluhráče i fanoušky. Gólovou tečku pak přidal Alcácer po kolmici od Denise.