Нападателят на Челси - Диего Коста, изведе лондончани на върха във Висшата лига, след като острието вкара единственото попадение при гостуването на Мидълзбро.

"Сините" спечелиха с 1:0, а бразилецът с испански паспорт реализира победния гол малко преди края на първото полувреме.

Под ръководството на Антонио Конте пък Челси записа шести пореден успех в английския шампионат, който го изстреля на лидерската позиция с актив от 28 точки.

През целия мач лондончани бяха по-дейният и активен отбор на терена, действаха далеч по-разнообразно, което нямаше как да не доведе до успеха.

Още в 18-та минута Моузес можеше да вкара, но крилото на лондончани не успя да се възползва от пас на Еден Азар, пращайки топката в аут.

Моузес бе сред най-активните футболисти през първото полувреме, както и Педро Родригес, а двамата комбинираха на няколко пъти опасно, но удар на испанеца бе спасен от Валдес, а Моузес отново прати топката в аут.

В 41-та минута се случи закономерното. Центриране от корнер намери Диего Коста в удобна позиция след лошо изчистване на Чеймбърс, и нападателят на Челси вкара победното попадение в срещата.

През второто полувреме домакините от Боро се опитаха да стигнат до изравняване, но Гастон Рамирес от удобна позиция стреля крайно неточно в 56-та минута, а изстрел на Адама Траоре профуча над гредата.

Мидълзбро - Челси 0:1