Атлетико (Мадрид) победи Байер (Леверкузен) в първи мач от 1/8 финалите на Шампионска лига. "Дюшекчиите" се наложиха с 4:2 на "Бай Арина".

По този начин тимът на Диего Симеоне може да се счита за големия фаворит за класиране на ¼ финалите от тази двойка.

Атлетико доминираше през първата част, а домакините опитаха да обърнат ситуацията през втората част. Те все пак се добраха до два гола, които теоретично ги оставят "в играта" за реванша на "Висенте Калдерон".

Снимка 279751

Източник: GettyImages

Срещата започна с лек натиск на гостите от Мадрид. В 12-ата минута Антоан Гризман се отличи с брилянтно докосване, достигайки до подаване на границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл. Вратарят плонжира ниско и спаси голямата опасност пред мрежата му.

В 17-ата минута "дюшекчиите" поведоха. Саул Нигес сам си изработи брилянтно попадение, пробивайки по крилото и след като влезе в наказателното поле стреля в горния ляв ъгъл за 1:0.

НА ЖИВО: Байер (Леверкузен) - Атлетико (Мадрид)

Двата отбора хвърлят всички сили в Европа

В 25-ата минута гостите организираха отлична атака. Гамейро се възползва от неумела изява на играч на "аспирините", повлече двама браните и подаде към Гризман, който с едно докосване направи отличен изстрел за 2:0.

До края на полувремето, Атлетико продължи да доминира, но до ново попадение не се стигна.

През втората част "аспорините" успяха да наложат съпротива. В 48-ата минута, Хенрихс центрира отлично в наказателното поле, където Карим Белараби засече и стреля с прецизен удар в долния ляв ъгъл, за да направи резултата 1:2.

Снимка 279752

В 58-ата минута Драгович задържа Гамейро и съдията посочи дузпа. Нападателят на Атлетико застана зад бялата точка и не остави никакъв шанс на Лено за 1:3.

В 68-ата минута Бранд ценрира хубаво, Моя не се намеси добре и прати топката в краката на Савич, който неволно засече, вкарвайки си автогол за 2:3.

В края на мача, Фернандо Торес засече с глава центриране на Вършалко, за да направи резултата 2:4.