Бенфика спечели скъпоценна победа с 1:0 срещу Борусия (Дортмунд) в първа среща от осминафинала на Шампионската лига. Домакините практически не минаваха центъра. Те играха футбол само през първите четири минути на второто полувреме, когато отбелязаха скъпоценния си гол. Габонската звезда на Дортмунд Аубамаянг има огромен принос за загубата на своя отбор.

НА ЖИВО: Бенфика - Борусия (Д)

Ще успяеят ли „Орлите" да опровергаят букмейкърите?

Първото полувреме протече при игрово и тероториално превъзходство на гостите. Футболистите на Бенфика подкрепяни от своята публика показаха голямо желание за игра, но допускаха много грешки.

Снимка 278596

Източник: GettyImages

Играчите на Дортмунд разиграваха повече топката и стигнаха до две много чисти положения пропиляни от габонската звезда Аубумаянг. В първия случай той съвсем сам от точката за изпъление на дузпа стреля над вратата.

Във втория габонецът трябваше само да протегне крака си за да влезе с топката във вратата, но не можа да усети ситуацията.

Треньорът на Бенфика беше изключителни недоволен от поведението на своите възпитаници, но трябва да е бил щастлив от резултата.

Снимка 278595

Второто полувреме започна с натиск на Бенфика и ...  гол. Митроглу се възползва от лошо отбитата топка от вратаря след корнер и влезе с кълбото във вратата. Луизао, който изигра своя мач №500 един ден след като навърши 36 години стреля преди това с глава.

Гостите отвърнаха с тотален натиск и създадоха, няколко чисти положения за гол Отново се отличи Аубамаянг, който стреля високо над вратата останал сам срещу Едерсон.

Аu revoir, Барселона! ПСЖ се изгаври с каталунците - 4:0!

Командата на Луис Енрике жалка в Париж

Последва пропуска на мача. Габонецът изпълни отсъдената дузпа за игра с ръка на Фейса. Той под въздействие на пропуските си до момента, изплю топката право напред и Едерсон с лекота спаси. Тухел не издържа и извади от игра своята голяма звезда.

Снимка 278599

Имаше още половин час до края на мача. Играта беше изцяло в полето на Бенфика. Гостите притежаваха 68% от времето топката. Те създадоха още няколко чисти положения за гол.

Когато топката изглеждаше, че няма как да не влезе Едерсон направи невероятни спасявания.

Повече от 55 хиляди зрители пееха през цялото време. Те бяха много щастливи от резултата без да се интересуват от играта на своите любимци.

Така Бенфика с опълченска тактика взе минимален аванс и не допусна гол на свой терен. Все пак можем да си представим какъв ще бъде натиска на германците в Дортмунд.