Лудогорец се представи на изключително високо ниво срещу английския гранд Арсенал, в среща от Група "А" на Шампионската лига.

За съжаление битката на стадион "Васил Левски" завърши при резултат 2:3.

Гостите от Англия получиха два гола само в рамките на 3 минути - между 12-ата и 15-ата, което отдавна не им се бе случвало.

Кафу попари "артилеристите" още в началото на срещата, а Кешеру покачи на 2:0 пред невярващия поглед на мениджъра на съперника Арсен Венгер.

Снимка 260517

Източник: LAP.bg

С голове на Джака и Жиру още преди почивката обаче лондончани се върнаха в срещата.

Крайното 2:3 оформи Йозил, разписал се две минути преди последния съдийски сигнал.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в чата ни на събитията от мача:

НА ЖИВО: Лудогорец - Арсенал

Последен шанс за чудо...

Арсенал бе изявен фаворит в срещата и всички световни букмейкъри очакваха лесна победа на "артилеристите".

Лондончани взеха гръмка победа с 6:0 при домакинството си на българите и сега отново се бяха прицелили към трите точки, с които да си гарантират място в следващата фаза на турнира.

Снимка 260515

Това бе първо гостуване на лондончани в България и стадион "Васил Левски" беше препълнен, а част от феновете подкрепяха Арсенал.

Англичаните се намират в страхотна форма и за два месеца успяха да възродят играта си и да се изкачат на върха в Англия.

Това бе мач №100 за гостите в Шампионската лига и те дадоха всичко за победата.

Арсен Венгер обаче имаше сериозни кадрови проблеми със състава си, а отделно от това през уикенда предстои и дербито с Тотнъм, което предполага да се пестят част от силите на играчите си.

Снимка 260522

От своя страна Лудогорец нямаше какво да губи и само можеше да спечели от този мач.

Георги Дерменджиев излезе с най-доброто, с което разполага в момента. Треньорът обяви преди началото на мача, че нужните поуки от първия мач са извлечени и разградчани ще бъдат по-категорични в София.

Така и стана.

Само след 15 минути игра медиите на Острова вече се чудеха какви епитети да ползват в живите си предавания, а резултатът на Националния стадион беше 2:0 в полза на отбора-домакин.

Снимка 260519

Кафу даде преднина на домакините след скоростна тяхна акция и разбъркване в наказателното поле, а само 3 минути след това самият той асистира на Кешеру за 2:0, оставяйки го очи в очи с вратаря на опонента.

Снимка 260520

Венгер не желаеше да повярва на случващото се, като веднага потърси съвет от асистентите около себе си.

Резултатът от това не закъсня, като в 20-ата минута Джака намали предимството на разградчани, разписвайки се за 2:1.

В самия край на полувремето Жиру бе изпуснат от защитниците на "орлите" и надскочи Борян, при центриране в полето му, изравнявайки резултата - 2:2.

Снимка 260524

Второто полувреме отстъпи сериозно по динамиката си на първото и през него беше отбелязан само един гол.

В игра влезе и бързоногият Мисиджан, но включванията му в предни позиции не доведоха до мечтаната от Дерменджиев промяна в резултата.

Тя дойде две минути преди края, когато Йозил бе точен за крайното 2:3.

Така Лудогорец продължава битката за третата позиция в групата си, която би дала на тима възможност за участие в турнира Лига Европа.

Арсенал пък успя да се класира директно за 1/8-финалите от надпреварата по доста труден начин и вероятно дълго време ще помни Националния стадион "Васил Левски".