Лудогорец победи очаквано Нефтохимик с 3:1 в последен мач от 9-я кръг на Първа лига, с което зае второ място във временното класиране в елита. Разградчани са на 4 точки зад лидера Левски, но имат и мач по-малко.

Срещата започна по-активно за домакините от Лудогорец, които играха пред обидно малко публика, имайки предвид хегемонията си в родния шампионат и участието в Шампионска лига. Дали заради загубата от ПСЖ или заради друго, но зрителите на "Лудогорец Арена" бяха кът...

Снимка 255964

Източник: LAP.bg

Това обаче не попречи на момчетата на Георги Дерменджиев да открият резултата в 13-та минута, когато топката бе центрирана към Кешеру, който с глава я свали към Вандерсон, а бразилецът макар и от малък ъгъл успя да се разпише за 1:0! Трябва да се отчете, че Нефтохимик демонстрира приятен футбол, с опита за офанзивни действия, което логично доведе и до повече пространства пред нападателите на Лудогорец.

Кафу използва пробойните в отбрана и се отскъбна зад гърба на защитата, но останал сам срещу вратаря не успя да вкара за 2:0. Малко преди това пък Натанаел бе нацелил горната греда след свиреп удар от далечна дистанция и така резултатът остана само 1:0 на полувремето.

НА ЖИВО: Лудогорец - Нефтохимик

Ще успеят ли гостите да спечелят първи точки при Христо Янев или мачът ще премине под знака на разградчани

На почивката Христо Янев предприе офанзивна смяна, като вкара Станислав Маламов, а този ход на бившия треньор на ЦСКА-София даде резултат. Още при първата си атака бургазлии стигнаха до равенство. Маламов центрира отляво, Вълчанов върна топката към наказателното поле, където Дюлгеров с много хубав удар опъна мрежата зад Стоянов - 1:1!

Ясно бе обаче, че гостите трудно ще издържат, тъй като Лудогорец веднага включи на висока предавка, което мигновено даде резултат. Лукас Саша получи топка отдясно в наказателното поле и с красив удар вкара за 2:1 за разградчани.

Домакините не спряха дотук и продължиха да търсят трето попадение, с което да си гарантират победата. То дойде около четвърт час преди края на срещата, когато Кешеру стреля извън наказателното поле и вкара зрелищно за 3:1 с помощта и на страничния дирек!

Последваха още опасни атаки пред вратата на Нефтохимик, но гредата, както и успешните намеси на вратаря на гостите - Янко Георгиев, предотвратиха нови попадения във вратата на "шейховете". Те от своя страна пък успяха да създадат на два-три пъти напрежение пред вратата на Владо Стоянов, който се намеси решително при удари на резервата Венци Христов и Емануил Манев, благодарение на което резултатът 3:1 се запази до края на мача.