Отборите на Наполи и Бешикташ не успяха да се победят в двубой от Група "В" на Шампионската лига.

Спорът между двата тима завърши при резултат 1:1, като за това по-скоро могат да съжаляват домакините от Истанбул.

В миналата среща между единайсеторките, италианците отстъпиха с 2:3 на собствен терен.

Днес те се постараха грешките да не бъдат повтаряни, като стартираха видимо изнесени напред, с мисъл за победа и първи гол в срещата.

Домакините пък бяха с четирима в защита, но голмайсторът Абубакар бе подпомаган от цели трима свои съотборници, при действията си в половината на съперника.

Още в 5-ата минута попадение именно на Абубакар беше отменено заради фаул в нападение, като повторенията показаха, че решението е било по-скоро правилно.

Феновете трябваше да чакат цели 79 минути, преди Рикардо Куарешма да открие резултата от единайсетметров наказателен удар.

Само 3 минути по-късно обаче Хамшик възстанови равенството, запазило се до последния съдийски сигнал.

Наполи остава лидер в групата, Бешикташ е втори, но по-късно тази вечер Бенфика може да се намеси в спора за разпределението на водещите места в класирането.

Ето и избраниците на двамата треньори, с които те започнаха днес:

БЕШИКТАШ: Фабри, Тошич, Бек, Корея, Родолфо, Марсело, Куарежма, Хътчисън, Инлер, Арслан, Абубакар

НАПОЛИ: Рейна, Максимович, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Кайехон, Инсине, Габиадини

Съдия: Марк Клатенбърг

Стадион: "Водафон Арена"