Футболистът на Селта Яго Аспас със сигурност имаше запомнящата се вечер на „Сантиаго Бернабеу“ в първия четвъртфинален мач за Купата на Краля срещу Реал Мадрид.

Галийсици спечелиха с 2:1, а нападателят реализира първото попадение във вратата на „белия балет“.

Телевизионните камери запечатаха два много спорни момента, в които Аспас бе замесен, но по-скоро бе от страната на потърпевш.

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос напсува на майка Аспас. Двамата се сдърпаха в началото на второто полувреме след здраво единоборство, след което Рамос изпусна нервите си и започна тирадата от обиди.

Защо Малага е специален съперник за Рамос?

Серхио Рамос бе хванат как умишлено плюе към лицето на Яго Аспас.

Това остана скрито от съдията Фернандес Борбалан, който можеше да го изгони с директен червен картон.

Централният бранител на "белите" гледа към своя съперник и търси конфликт с грозната си постъпка. Не за първи път Рамос е хванат да плюе умишлено към свой противник. През 2012 година Серхио направи нещо подобно и с Диего Коста.

Причината в Севиля да мразят Рамос, а да обичат Алвеш и Ракитич

"Нищо не съм разбрал. Видях това чак след като някой ми прати запис. Истината е, че по време на мача не усетих нищо. Такива неща се случват по хиляда на мач, но си остават долу на игрището", коментира Аспас.

След последния съдийски сигнал Аспас подаде ръка в опит да поздрави Марсело, но това не се понрави на бразилеца и двамата за малко да стигнат до саморазправа.