Ювентус победи Севиля като гост с 3:1 и се класира за осминафинала в Шампионската лига. „Бианконерите" нямаха превъзходство, в голяма част от мача бяха по-слаби, но се възползваха от факта, че играха с човек повече от едно полувреме. Двата победни гола паднаха в последните минути на мача.

НА ЖИВО: Севиля - Ювентус

И двата отбора могат днес да си осигурят класиране на осминафиналите

Съдията Марк Клатенбърг се оказа главно действащо лице през първото полувреме. През по-голямата част домакините имаха предимство, играеха по-добре, атакуваха агресивно и вкараха гол.

Още в деветата минута Николас Пареха шутира от границата на наказателното поле от въздуха и топката влезе в десния ъгъл на вратата на Ювентус. Кълбото беше изчистено от Ругани след повторно центриране след корнер отдясно.

Снимка 263951

Източник: GettyImages

Домакините продължиха да атакуват. Около 30-ата минута Ювентус започна да изравнява играта и да поглежда смело напред. И все пак намесата на Клатенбърг се наложи да да даде едно рамо.

Франко Васкес направи един глупав фаул и получи жълт картон. Това не му направи голямо впечатление и той след няколко минути влезе лощо в краката на Сами Кедира. Клатенбърг това и чакаше и остави домакините с 10 човека.

Играчите на Севиля продължиха да се опитват да атакуват повече, но в добавеното време Клатенбърг отсъди и дузпа за гостите. Поводът беше голяма борба в наказателното поле  на домакините и падане на Бонучи.

Маркизио беше безапелационен от бялата точка, въпреки, че Рико докосна топката. Ювентус изравни и доби психологическо преимущество за второто полувреме.

Снимка 263955

След почивката домакините се прибраха отзад и много добре затвориха играта. Техният наставник Сампаоли реши, че трябва да показва постоянно недоволството си от Клатенбърг и след десетина минути беше изпратен да догледа срещата от трибуните.

Играчите на Ювентус владееха много повече топката, но не успяваха да сътворят нищо пред вратата на Рико. И когато срещата клонеше към равенство Леонардо Бонучи с хубав удар по земя от границата на наказателното поле отбеляза втория гол за Ювентус.

Домакините, макар и с 10 човека, се опитаха в последните минути да изравнят, но в 94-ата минута бяха хванати на контра. Марио Манджукич напредна отляво, влезе навътре и през защитник стреля в земя към далечния ъгъл за 3:1.

Снимка 263956

Отборът на Севиля нямаше допуснат гол до днес, но сега инкасира три и вече се нуждае от най-малкото минимална загуба с един гол в Лион в последната си среща за да продължи. Иначе ще трябва да защитава трофея си в Лига Европа и ще се опита да го спечели за чтвърти пореден път.

Ювентус е с 11 точки и практически спечели група H. „Старата госпожа" е отбор, който не допуска грешки срещу слаби отбори, какъвто се явява Динамо Загреб.