Серията на Манчестър Юнайтед без поражение във Висшата лига продължава и след гостуването на Лестър. Юнайтед победи шампионите с 3:0 в мач от 24-я кръг и така вече 15 двубоя е без загуба в Англия.

С попадения на Мхитарян, Ибрахимович и Мата, „червените дяволи“ спряха и серията си от три поредни хикса във Висшата лига, като тотално надиграха „лисиците“.

Отборът на Лестър пък допусна четвърто поредно порежение в Англия и вече пет мача няма победа.

Юнайтед вече има 45 точки в актива си на шестото място във временното класиране като е на една от петия Ливърпул, а Лестър е 16-и в подреждането с 21 точки, колкото има Мидълзбро и Суонси.

Манчестър Юнайтед порази шампионите с два бързи гола в самия край на първото полувреме. В рамките на две минути „червените дяволи“ поведоха с 2:0, благодарение на попаденията на Хенрик Мхитарян и Златан Ибрахимович.

Шведът се превърна в най-възрастният футболист във Висшата лига, който е успявал да реализира 15 гола в един сезон.

Ибра няма спирка: Счупи нов рекорд в Англия!

Първо в 42-ата минута Мхитарян се възползва от грешка на Робърт Хут и преодоля с хубав удар стража на "лисиците" Каспер Шмайхел.

Само две по-късно, в 44-ата Златан Ибрахимович нанесе втори удар по Лестър. След пас от Антонио Валенсия, Ибрахимович с лекота вкара топката в мрежата на шампионите за втори път и Юнайтед поведе с 2:0 преди почивката.

Ибра увеличи аванса на "червените дяволи" над Лестър

И Мата се разписа във вратата на шампионите

Първото полувреме бе изпълнено със здрави сблъсъци, като в 14-ата минута прехвърчаха сериозни искри между Джейми Варди и Ерик Баи. При атака за домакините, Джейми Варди опита да получи топката, но бе спрян от Ерик Баи. Падайки на земята Варди опита да срита съперника си, но не се стигна до по-сериозно спречкване, а реферът не даде картони на двамата футболисти.

Хуан Мата пък извърши грубо нарушение срещу Джейми Варди в 28-ата минута и сякаш се размина с по-сериозно наказание. Мата влезе остро в краката на нападателя на шампионите и получи само жълт картон от рефера.

Мата вдигна Варди във въздуха, размина се с червен картон

Юнайтед имаше още две възможности за гол през пръвите 45 минути при удар на Маркос Роко, който обаче не затрудни Шмайхел, а в 23-ата Маркъс Рашфорд също опита изстрел, но без нещо по-сериозно за вратаря на Лестър.

Ситуацията стана още по-тежка за „лисиците“, тъй като скоро сред подновяването на мача Хуан Мата вкара трети гол за Манчестър Юнайтед. В 49-ата минута Мата и Хенрик Мхитарян комбинираха отлично и 28-годишният испанец бе точен за 3:0 за гостите.

Лестър правеше опити да затрудни съперника, като в 57-ата минута Рияд Марез опита изстрел, но защитник застана на пътя на топката.

Малко по-късно Юнайтед пак внесе напрежение в половината на домакините. Хуан Мата напредна, измъкна се от защитата на Лестър и стреля, но Шмайхел отново внимаваше и спаси.

Джейми Варди пробва дълечен удар в 74-ата минута, но му липсваше точност.

До края на двубоя домакините така и не успяха да сътворят опасност, с която да намалят пасива си, а Манчестър Юнайтед спокойно удържа преднината си от 3:0 и накрая се поздрави с успеха.