Резултатът в мача между Борусия (Дортмунд) и Легия (Варшава) едва ли е бил познат дори и от един от феновете на двата тима по цял свят.

Срещата от груповата фаза на Шампионската лига завърши при звучното 8:4, като започна изненадващо, с оглед на предварителните очаквания.

Първи до гол стигнаха гостите, които поведоха с 1:0 в 11-ата минута, благодарение на гола на Александър Прийович. Много бързо обаче германците върнаха гола. В 17-ата минута Шинджи Кагава бе точен за Борусия и изравни резултата. Само минута по-късно и дортмундци вече излязоха напред в резултата и отново японецът Кагава беше точен за 2:1.

Нови две минути минаха, а след тях резултатът набъбна на 3:1 за Борусия. Този път поне голмайсторът бе различен - Нури Шахин. Голеадата в Дортмунд продължиха поляците с нов гол на Прийович в 24-ата минута.

Борусия обаче продължи безмилостно да репликира. Първо Усман Дембеле в 29-ата а после и Марко Ройс пронизаха вратата на поляците и доведоха резултата до 5:2 в 32-ата минута. Тези 7 гола в началните 32 минути пък са рекорд за всички времена в Шампионската лига.

Серията от голове продължи и след почивката, макар и по-скромно. В 51-ата минута Марко Ройс записа името си за втори път сред стрелците за 6:2. Михал Кухарчик продължи да включва Легия в голеадата, намалявайки на 3:6 в 57-ата минута. Седмия за Борусия и десети в мача вкара Паслак, правейки резултата 7:3 за немците.

Единайсетия се падна на сметката на Легия, който намали на 4:7 в 83-ата минута чрез Николич.

Крайното 8:4 оформи, заедно с хеттрика си, Марко Ройс в добавеното време.