Дни преди голямото дерби с Реал (Мадрид) на "Камп Ноу", Барселона записа нова издънка, с което допълнително нажежи напрежението в каталунския клуб, който регистрира най-слабия си старт през този сезон от години насам.

В последния кръг в Примера играчите на Луис Енрике едва стигнаха до 1:1 срещу Реал (Сосиедад) след безобразна игра и съдийско рамо, а ето че днес Барселона записа срамен хикс.

Това стана при гостуването на третодивизонния Еркулес, който застана на пътя на "блаугранас" в първи мач от турнира за Купата на Краля.

Срещата завърши при резултат 1:1, реваншът е на 21 декември. Резилът можеше и да е по-голям, тъй като домакините бяха тези, които първи откриха резултата.

Това стана в началото на второто полувреме, когато Давид Майнц вкара изненадващо за домакините, засичайки центриране отляво след неориентирана игра в защитата на каталунците. Попадението дойде в 52-та минута, а отговорът на експерименталната формация на Барселона, която беше без водещите си футболисти, дойде в 58-та минута.

Тогава Карлос Алена успя да реализира след хубав удар от дистанция, с който се стигна до равенство. До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до пълен обрат, но такъв не бе осъществен и така срещата завърши при този резултат - 1:1.

Еркулес - Барселона 1:1