Севиля победи Атлетико Мадрид с 1:0 оглави поне за няколко часа класирането в Примера Дивисион.

Повече от 35 хиляди зрители на Санчес Писхуан станаха свидетели на здрав мач съпроводен от 7 жълти картони. В 77-ата минута Коке получи втори такъв и остави Атлетико с човек по-малко да се опитва да се върне в мача.

Четири минути по-рано Стивен Нзонзи отбеляза оказалият се победен гол. Той надбяга защитник и пусна топката покрай Облак. Преди това Нзонзи подобри всички рекорди по отнети топки.

До гола Севиля владееше много повече топката, а гостите дебнеха на контраатака и имаха не лоши шансове да поведат.

В последните минути Диего Симеоне опита обрат, но глупавият картон на Коке го пречупи. Това не попречи домакините да преживеят нервни последни минути.

Така Севиля е с 20 точки, пред Барселона с 19 точки, Атлетико и Реал по 18 точки. Отборът на Кристиано Роналдо може да оглави таблицата, ако победи довечера баските от Атлетик у дома.