Съставът на РБ Лайпциг не спира да изненадва всички в Германия. Отборът записа поредна победа в Бундеслигата, като надделя над Шалке 04. Домакините се наложиха с 3:1 и по този начин отново дръпнаха на преследвача Байерн (Мюнхен), който вчера победи като гост тима на Майнц 05.

Съставът на Лайпциг продължава да бъде единственият тим без загуба в германския елит.

Пред повече от 42 000 зрители, двубоят започна по-най-добрия начин за домакините. Още в първата минута Лайпциг стигна до дузпа, след като Тимо Вернер бе повален в наказателното поле от вратаря Ралф Ферман. Именно потърпевшият се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сгреши.

Гостите успяха да стигнат до изравняването на резултата в 31-ата минута. Леон Горецка стреля силно, топката бе парирана от вратаря, но за негово нещастие тя попадна в босненеца Сеад Колашинац, който нямаше как да с греши.

В началото на втората част обаче, от герой Колашинац се превърна в анти-герой. Левият бранител на Шалке имаше нещастието да си реализира нелеп гол, който в крайна сметка се оказа достатъчен за домакините да запишат своята десета победа от началото на сезона.

Лайпциг остава еднолично на върха във временното класиране, докато Шалке е осми.