[adrotate group="2"]

Trójka Polaków pojawiła się na boisku Stadio Luigi Ferraris w meczu 21. kolejki włoskiej Serie A, w którym Sampdoria pewnie pokonała Fiorentinę 3:1. Dawid Kownacki grał do 58. minuty, natomiast Karol Linetty i Bartosz Bereszyński zagrali pełne spotkanie.

To nie jednak biało-czerwoni byli bohaterami tego pojedynku. Został nim Fabio Quagliarella, strzelec wszystkich bramek dla gospodarzy.

Doświadczony snajper Sampy trafiał do siatki w 30., 60. oraz 68. minucie spotkania. Były reprezentant Włoch skradł show i awansował na trzecią pozycje w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej w tym sezonie. Quagliarella ma na swoim koncie już 15 goli. Więcej od niego uzbierali tylko Mauro Icardi z Interu Mediolan (18) oraz Ciro Immobile z rzymskiego Lazio (20).

Pierwsze trafienie dla gospodarzy miało miejsce w akcji z 30. minuty. Gaston Ramirez zagrał do Fabio Quagliarelli, a ten zgrabnie opanował piłkę, ograł rywala i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w bramce.

Do przerwy podopieczni Marco Giampaolo prowadzili jednym golem, a powinni jeszcze wyżej. Dawid Kownacki nie wykorzystał jednak dwóch bardzo dobrych okazji do pokonania Marco Sportiello. Polski napastnik najpierw uderzył wprost we włoskiego bramkarza, a następnie próbował go mijać, ale ten nie dał się zaskoczyć i chwilę później zablokował jego strzał.

Dużo skuteczniejszy od byłego snajpera Lecha Poznań był w tym starciu jego doświadczony partner z ataku, Quagliarella. W 60. minucie Włoch miał na swoim koncie dublet. 34-latek po raz drugi w tym meczu skorzystał z podania Gastona Ramireza i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Sportiello. Wcześniej, gospodarze przeprowadzili szybki atak po przechwycie na połowie rywala.

W tym momencie na boisku nie było już Kownackiego, który w 58. minucie został zmieniony przez Duvana Zapatę.

Polak nie zaliczył najlepszego spotkania, czego nie można było powiedzieć o występie Quagliarelli, który w 68. minucie ustrzelił hat-tricka. Włoch popisał się potężnym uderzeniem tuż pod porzeczkę. Asystował mu ponownie Ramirez. Ta dwójka rozumiała się bez słów.

W końcówce meczu honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Carlo Sanchez. Kolumbijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego i w odpowiednim momencie dołożył głowę, zmniejszając nieco rozmiary porażki swojej drużyny.

U.C. Sampdoria – ACF Fiorentina 3:1 (1:0)
1:0 – Fabio Quagliarella 30′
2:0 – Fabio Quagliarella 60′
3:0 – Fabio Quagliarella 68′
3:1 – Carlos Sanchez 80′

Składy:

U.C. Sampdoria: Emiliano Viviano – Bartosz Bereszyński, Matias Silvestre, Gianmarco Ferrari, Ivan Strinić – Karol Linetty, Lucas Torreira, Dennis Praet – Gaston Ramirez (84′ Edgar Barreto) – Fabio Quagliarella (75′ Gianluca Caprari), Dawid Kownacki (58′ Duvan Zapata)

ACF Fiorentina: Marco Sportiello – Vincent Laurini, German Pezzella, Vitor Hugo – Milan Badelj – Federico Chiesa, Valentin Eysseric (71′ Carlos Sanchez), Marco Benassi (66′ Riccardo Saponara), Cristiano Biraghi – Khouma Babacar (66′ Gil Dias), Giovanni Simeone

Żółte kartki: Lucas Torreira (U.C. Sampdoria) oraz Valentin Eysseric, German Pezzella (ACF Fiorentina)